Indeks witryny Częstochowa na co dzien Edukacja Miejsca w przedszkolach

Miejsca w przedszkolach

Przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły zawodowe, średnie, technika, uczelnie wyższe, szkoły języków obcych

Post 24 maja 2017, 7:52

I jak w tym roku? Przyznano wam miejsca w przedszkolach?
Z tego co słyszę po ludziach, to jest tak samo źle, jak w poprzednik roku.
To prawda?

Post 26 maja 2017, 16:14

To samo, co w poprzednich latach. Dla wielu zabrakło miejsca. W zasadzie większość moich koleżanek, ma dzieci w przedszkolach prywatnych. Nasze dziecko chodzi do Sowy na Grabówce. Akurat na naszej północy, od lat są ogromne problemy z miejscami dla dzieci w przedszkolach.

Post 29 maja 2017, 7:51

No nasze też jest w Sowie.
Ciężko uwierzyć, że tyle lat, a dalej nie zrobiono niczego z problemem przedszkola.
Ale przecież ogólnie rodzice i tak umieszczają swoje dzieci w prywatnych nawet dla samego poziomu.
Przecież rok temu była taka akcja, że dzieci z prywatnych poszły do pierwszej klasy umiejąc czytać i pisać.
Dzieci z publicznych ze względu na program nie znały nawet literek.

Post 30 maja 2017, 16:36

Kompletnie nie jasne jest również przyznawanie tych miejsc. Osoby bez pracy miejsca dostawały, a pracujące nie.
Chore to. W Polsce powinna pojawić się gwarancja przedszkola dla wszystkich dzieci, ale prawdopodobnie nie ma na to szans...
Bo niby gdzie te wszystkie dzieci mają się pomieścić?

Post 01 cze 2017, 7:53

Gwarancja? Może za 50 lat... Prywatne przedszkole poza tym zawsze będzie zdecydowanie wyprzedzało publiczne pod względem programu...

Post 03 cze 2017, 7:37

Bez znaczenia. MOje koleżanki zapisywały się na listy rezerwowe do Sowy. Ciekawe, co z tego wyjdzie.

Post 05 cze 2017, 7:48

Nie podoba mi się to, ale patrząc z perspektywy czasu i tak bym puściła dziecko do Sowy, nawet mając miejsce w publicznym. Gdzie mi się dziecko tak przygotuje językowo?

kuchnie Tychy

Wróć do Edukacja